Завдяки Міністерству енергетики та захисту довкілля України, громадяни отримали змогу створювати та брати участь в аукціонах та продажах на державному підприємстві «Прозорро.Продажі».

Виходячи з цього, вже з першого числа лютого 2020 року, кожен громадянин України зможе повноцінно реалізовувати ліс-кругляк на ProZorro. Цей електронний майданчик слідкує за усіма діями на сайті для реалізації деревини  sale.ueex.com.ua/news/aukcion-z-prodazhu-neobroblenoqi-derevyny-na-prozorro-prodazhi, викриває усі незаконні схеми шахраїв та гарантує прозорість усіх операцій та дій. 

Реалізація лісоматеріалів через майданчик Прозорро

Кабінет міністрів впровадив новий експериментальний законопроект у минулому році. В ньому вказано, що всі великі підприємства, що займаються реалізацією лісоматеріалів, мають виставляти частину усіх наявних дерев на майданчики для аукціонів, які входять до Прозорро.Продажі. Крім того, Кабмін вказав окремі випадки, при яких не потрібно торгувати сировиною. До них ввійшли:

  • Потреби Збройних Сил України;
  • Підтримка державної безпеки на національному рівні;
  • Задля задоволення власних потреб учасника аукціону;
  • Відновлення після настання надзвичайних ситуацій чи стихійних лих.

На даний момент, більшість людей, що займається реалізацією деревини, не можуть довіритись сучасному ринку лісу. Це трапляється, адже наявне велике число шахраїв та корупціонерів. Та ці проблеми можуть зникнути, коли вступлять в дію продажи через торгову біржу «УЕБ». Біржа повністю може забезпечити прозорість чесність договорів своїм клієнтам. Уся інформація на сайті sale.ueex.com.ua є відкритою не лише для зареєстрованих на ньому людей, а й для звичайних користувачів. Вони також можуть слідкувати за усіма процесами купівлі-продажу. Коли на Прозорро з’являться новий лот – він автоматично відправляється на 44 українські біржі-партнери. Це й дає дозвіл людям вільно бачити усю інформацію щодо аукціонів.

Слід знати, що торгівля лісом-кругляком може відбуватися лише якщо обсяг одного лоту не є меншою за 150 метрів кубічних. В іншому випадку, сума цього ж лоту має бути мінімум 200 000 українських гривень.

Перевага купівлі та продажу лісу через товарну біржу «Українська енергетична біржа»

Державне підприємство «ProZorro.Продажі» відповідає за прозорість та чесність усіх економічних відношень між продавцями та покупцями лісової сировини. Взяти участь у цих аукціонах можуть звичайні громадяни країни, вітчизняні та іноземні організації. Повноцінно торгувати можливо тільки після реєстрації на Прозорро та сплативши обов’язковий платіж. Такий платіж – є гарантійним внеском. Таким чином користувач сайту повністю захищає себе від шахраїв, витоку непублічної інформації (наприклад, номер картки для звичайних користувачів сайту), коштів та лотів. Усіх злодіїв на сайті позбуваються швидко, адже система працює цілодобово та відразу викриває усі протизаконні схеми. Крім того, усе бачать звичайні користувачі та волонтери, які можуть допомагати в усіх процесах на сайті.

Аби створити свій лот чи взяти участь у аукціоні, потрібно небагато зусиль. Якщо виникли труднощі, то можна подивитись повну детальну інструкцію на YouTube каналі Прозорро.Продажі. Там повністю показують весь процес від створення заявки, до виведення коштів. У разі, якщо з’являються інші запитання щодо роботи на сайті чи аукціонів, менеджери Прозорро зможуть допомогти розв’язати цю задачу. Зі службою можливо зв’язатися через телефон гарячої лінії, написавши лист на електронну адресу чи скориставшись Телеграм-ботом у любий зручний час.